2432/734
Birgitta Södergren (f. 20. årh.)
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk mønster i blå, grønne og grå nuancer. Sign. BS. L. 230. B. 162.
Generel god stand med almindelig patina. Frynser fjernet.
Vurdering
1161277 | ||
997589 (Autobud) | ||
1161277 | ||
997589 |