2437/931
Dansk møbeldesign
Et par lavryggede lænestole med runde, tilspidsende ben af bejdset bøg. Sider, sæde samt dybthæftet ryg betrukket med rosa velour. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Stof mangler på en knap.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag