607/638
Alfred Märtens (f. Hyrup Skov 1888, d. Karup 1936)
Jysk landskab fra Grærup Mølle. Sign. AMärtens - Grærup Mølle juli 1929. Olie på lærred. 39×53.
Få mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 15. februar 2006
Vurdering
Hammerslag