1946/​358

Fransk Napoleon III bordlampe af porcelæn, dekoreret i bleu royale, montering af forgyldt bronze i form af efeuranke, soklen støbt med krans og ornamentik 19. årh. H. inklusiv skærmholder 69.

Samling på korpus let forskudt. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. To-delt, petroleumslampe monteret til el.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.900 DKK

(Autobud) 1.900 DKK
1.850 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.750 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK