2109/174
Et par japanske vaser af porcelæn med lakdekoration dekoreret i farver og guld med blomster og fugle i udsparede felter. Base af træ med lak og guld dekoration. 19. årh. H. 34 cm. (2)
Proveniens: Borupgård gods, Snekkersten. Vibeke og Ivar H. Hasselbalchs samling.
store afslag på træbasen, afslag på lakken på porcelænet
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud