1946/​72

Engelsk kaffeservice af delvis forgyldt sterlingsølv, bestående af kaffekande, tekande, sukkerskål og flødekande. Mester Edward & John Barnard, London 1857–58. Vægt ca. 2395 gr. H. 13–26. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret med monogram. Få mindre buler.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK