1946/72
Engelsk kaffeservice af delvis forgyldt sterlingsølv, bestående af kaffekande, tekande, sukkerskål og flødekande. Mester Edward & John Barnard, London 1857–58. Vægt ca. 2395 gr. H. 13–26. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret med monogram. Få mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag