Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Cirkulær skål af stentøj, yderside med rillet dekor i relief. Dekoreret med brunlig glasur med grønne og blå elementer. Sign. monogram, 118. H. 6,5. Diam. 13.
Låg mangler. Intet at bemærke.