2445/605
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Gourdformet vase af stentøj modelleret med vertikale fordybninger. Dekoreret med sandfarvet glasur. Sign. monogram, 49. H. 24.
Mindre ridser.
Vurdering
Hammerslag
10 bud
845474 | ||
867081 | ||
955727 | ||
845474 (Autobud) | ||
955727 | ||
845474 | ||
1020018 | ||
845474 | ||
867081 | ||
1065276 |