2414/2056
Geneve af forgyldt stål. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. Brun læderrem med spænde. Diameter 34 mm. 1960'erne.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag