2126/825
Dansk design
kaffeservice af sterlingsølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande, kaffekande med håndtag af pokkenholt. 20. årh.s midte. Vægt i alt ca. 1250 gr. Kaffekande H. ca. 21. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. juni 2021
Vurdering
Hammerslag