2126/​825

Dansk design

kaffeservice af sterlingsølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande, kaffekande med håndtag af pokkenholt. 20. årh.s midte. Vægt i alt ca. 1250 gr. Kaffekande H. ca. 21. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 29. juni 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag