12015/128
Albert Mertz (f. København 1920, d. Slagelse 1990)
Uden titel. Sign. og dateret A. Mertz 63. Litografi på papir. Uindrammet. Bladstørrelse 64×53.
Margin med pletter, folder og enkelte rifter. Motivet i fin stand.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag