2419/925
To skulpturelle bordure af poleret aluminium og messing. Det ene med støbt monogram og mrk. Real Casa de la Moneda. Batteridrevne urværker. H. 59 og 14. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker. Det høje ur fremstår let irret på fod. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag