2108/729
Dansk design
Standerlampestel af messing med sortlakeret base. 1930–40'erne. H. 150–165.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Top/skærmholder/fatning mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud