2109/​69

Rundt fad af sølv med svejfet kant støbt med stiliseret design. Københavns bymærke 1935. Vægt 775 g. Diam. 32,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

862281 2.200 kr.
899542 (Autobud) 2.100 kr.
1002358 2.000 kr.
899542 1.500 kr.