2109/69
Rundt fad af sølv med svejfet kant støbt med stiliseret design. Københavns bymærke 1935. Vægt 775 g. Diam. 32,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag