2415/122
Svensk kommode af mahogni, front med to skuffer, rigt dekoreret med intarsia, plade af Ölandssten. Gustaviansk form. 20. årh. H. 81. B. 101. D. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Mindre finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag