1924/8533
Et par russiske stager af jaspis, glatte stammer på runde fodstykker, prydede med perlestaf i forgyldt bronze. 19. årh. H. 14. (2).
Ene fodstykke med to gennemgående revner.
Russisk tema, 13. juni 2019
Vurdering
Hammerslag