1314/​1561

Kaminur af porcelæn, dekoreret i farver og guld med rocailler og kæmninger, top i form af dansende mand og kvinde, hvidemailleret urskive med romertal. 19. årh. H. 33 cm. På udskåret og forgyldt stand af træ med rocailler.

optræksnøgle og pendul medfølger

Varia, 4. april 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK