1950/345
Kinesisk eksport visitkortholder af sølv, rigt smedet med blomstrende kirsebærgrene og figursceneri. Stemplet KW antagelig for Kwan Wo. Ca. 1900. Vægt ca. 72 gr. L. 10. B. 6,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
28 bud