Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Regard sur l'oiseau”, 1999. Sign. Corneille 99, HC 8/20. Litografi i farver. Bladstørrelse 51×63. Uindrammet.
“L'oiseau des songes”, 1997. Sign. Corneille 97, HC 22/25. Litografi i farver. Bladstørrelse 53×66. Uindrammet.
Original stand.