2138/954
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
“Kina-Lampen”. Et par pendler med skærme af mat opalglas, skærmholder og montering af messing, bundplader af matglas. Udført hos Lyfa. H. inkl. montering 27. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En messingtop med bule. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud