2050/8615
Joseph Nordberg (, Skt. Petersborg)
Russisk tekande af sølv, lødighed 84, graveret med kronet monogram. Joseph Nordberg, guardein Alexander Mitin 1859, Skt. Petersborg bymærke. Vægt ca. 760 gr. H. 14.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Buler, ridser og mærker. Isolering mangler.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud