12027/​28

Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)

“Derrière le Miroir”, 1973. Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 37,5 × 27,5. Rammemål 42,5 × 32,5.

Papiret er stedvis lettere gulnet.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

(Autobud) 750 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK