12027/28
Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)
“Derrière le Miroir”, 1973. Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 37,5 × 27,5. Rammemål 42,5 × 32,5.
Papiret er stedvis lettere gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag