1834/1735
Et par regenceform lysestager af forgyldt bronze, støbt med ornamentik. 19. årh. H. 25. (2)
Brud på sokkel. Restaurerede med lodninger på stammer, den ene skæv. Fremstår med alders- og brugsslitage. To lysslukkere medfølger.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag