2434/2069
DS-2 af stål. Mekanisk værk med automatisk optræk. Værk nr. 25–651 M. Rem af læder. Ø 37 mm.
Bagkasse nr. 346825 og 5801 300.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Krakeleringer og afskalninger på skiven.
Armbåndsure, 21. august 2024
Vurdering
Hammerslag