2007/2040
Herrearmbåndsur af guldkappe. Mekanisk kronograf værk med manuelt optræk. Hvidlig skive med gullige indeks og blåanløbene visere. Eftermonteret lænke af forgyldt sølv. Omkreds 20 cm. Urets diameter 37 mm. 1960'erne.
OBS: Uret mangler sin kronograf viser. Urets vægt ca. 72 g.
Armbåndsure, 12. februar 2020
Vurdering
Hammerslag