1706/​279

Et par bøhmiske lysekroner af rødt glas med hvidt overfang, dekoreret med blomster og bladværk, hver med fem lysarme. 20. årh. H. 48. Diam 46. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag. Den ene med reparation på toppen.

Ældre malerier og møbler, 6. februar 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

340 DKK

340 DKK
320 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK