1706/279
Et par bøhmiske lysekroner af rødt glas med hvidt overfang, dekoreret med blomster og bladværk, hver med fem lysarme. 20. årh. H. 48. Diam 46. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag. Den ene med reparation på toppen.
Ældre malerier og møbler, 6. februar 2017
Vurdering
Hammerslag