1950/​404
Tre serveringsfade af tin med profileret og ligeknækket fane. Rokokoform. 19.-20. årh. L. 36–49. (3)

Be­skriv­el­se

Tre serveringsfade af tin med profileret og ligeknækket fane. Rokokoform. De to stemplede, bl.a Robert Pompe, Belgien. 19.-20. årh. L. 36–49. (3)

Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Gravede under bund med initialer.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag