2140/743
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Cirkulært fad af stentøj, dekoreret i lysegrå og grøn glasur med sort element i midten. Sign. monogram, 105. Diam. 34.
Overfladeridser.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag