2051/​8021

Stor gustaviansk sofa af forgyldt træ, udskåret med ornamentik og border, otte runde kannelerede ben. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 105. L. 200. D. 65.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK