2436/329
Georg Seligmann (f. København 1866, d. Montebello 1924)
Parti fra en blomstrende have, i baggrunden et hvidt hus. G. Seligman 1914. Olie på lærred. 62×75.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag