1349/1670
Tibetansk Phurba af delvist patineret og forgyldt bronze, rigt støbt med ansigter og dyrehoveder. 19. årh. L. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Stand af træ medfølger.
Varia, 5. december 2013
Vurdering
Hammerslag