2124/​20

Barok langbord af massivt egetræ, balusterformede ben hvorimellem fodliste, top med senere plade af imiteret marmor. 18.-20. årh. H. 76. L. 210. B. 96.

Større revne/reparation på to hjørner af marmorpladen. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag