2124/20
Barok langbord af massivt egetræ, balusterformede ben hvorimellem fodliste, top med senere plade af imiteret marmor. 18.-20. årh. H. 76. L. 210. B. 96.
Større revne/reparation på to hjørner af marmorpladen. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag