2119/247
Stok af ibenholt med greb af sølv (900) med niello arbejde. 20. årh. første halvdel. L. 85 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag