2441/​9013

Napoleon III skrin af frugttræ, cassone-formet, indlægninger af mørkt træ og monteringer af forgyldt bronze. Sign. Diehl, 19 r. Michel-le-Comte, Paris. 19. årh. H. 15 cm L. 30 cm B. 25 cm.

Aldersrelaterede spor. Nøgle medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?