2441/9012
Et par store Napoleon III kaminbukke af forgyldt bronze, hver med store vaser og gennembrudt balustrade prydet med ovale profil portrætter. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
The classic interior sale, 7. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag