2103/​320

Tre mindre russiske skeer samt citrongaffel af sølv, delvis forgyldt og prydet med niello. Uidentificerede mestre. 19.-20. årh. Lødighed 84 og 875. Vægt ca. 118 gr. L. 10–17,5. (4)

Mindre buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

650 kr.

20 bud

650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.
480 kr.
460 kr.
(Autobud) 440 kr.
440 kr.
(Autobud) 420 kr.
400 kr.
(Autobud) 380 kr.
360 kr.
(Autobud) 340 kr.
320 kr.
(Autobud) 300 kr.
290 kr.
(Autobud) 280 kr.
270 kr.
260 kr.
250 kr.