2103/320
Tre mindre russiske skeer samt citrongaffel af sølv, delvis forgyldt og prydet med niello. Uidentificerede mestre. 19.-20. årh. Lødighed 84 og 875. Vægt ca. 118 gr. L. 10–17,5. (4)
Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud