1417/1556
8 skåle af porcelæn, dekorerede i farver med millefleur på turkis grund, samt en mindre skål af porcelæn, dekoreret i farver med millefleur på guld grund. Kina, 20. årh. Diam. 11–14 cm. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Minimale hak på rand.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud