2119/28
Hans Olde (f. 1855, d. 1917)
Interiør med vitrineskab og blomster. Olie på træplade. 25×19,5.
Større krakeleringer og afskalninger. Tørsprækker i træet langs kanten. Behov for rens. Overfladepletter i øvre højre. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag