2436/​813

Ole Wanscher, tilskrevet (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

Seks stole af palisander, betrukket i sæder med brunt skind. Udført og mærket hos Slagelse Møbelværk. 1950–60'erne. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med mindre afslag bagtil.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?