1405/1532
Kinesisk firsidet Hu vase af bronze, dekoreret med felter med arabisk inskription. Qing, 19. årh. H. 12. Stand af træ medfølger.
Proveniens: Telegrafbestyrer og kunstsamler Sophus Black, 1882–1960.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Indskription i bunden
Varia, 30. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
37 bud