1417/1654
Senempire søjleur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje med blå romertal, regulator pendul. Skiven utydeligt signeret. 19. årh.s midte. H. 51. B. 27. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
36 bud