Robert Motherwell (f. Aberdeen, Washington 1915, d. Provincetown, Mass. USA 1991)
“Game of Change”, 1987. Sign. Motherwell, 30/100. Aquatinte, litografi og collage på håndlavet papir. Bladstørrelse 90×69. Uindrammet.
Litteratur: Belknap 345.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020