2031/856
Dansk møbeldesign
Lænestol med ben af bøg, betrukket med blomstret møbelstof. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag