2031/​856

Dansk møbeldesign

Lænestol med ben af bøg, betrukket med blomstret møbelstof. 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK