2142/371
En samling kander, strøbøsser, sukkerskål, opsats, saltkar, æggebæger m.m af sølvplet. 20. årh. H. 3–25. (31)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte dele graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag