2440/959
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Arkivskab af eg, front med jalousi, bag hvilke rum og udtræksbakke. Model B 5107. Udført hos Aktieselskabet Planmøbel. H. 75. B. 47. D. 34.
Litteratur: Planmøbel katalog, 1958. S. 36.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Fra
i
Vurdering
122296 (Autobud) | ||
1011705 | ||
122296 | ||
1011705 | ||
1164563 |