2424/13
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
Blomstrende skovbund med sommerfugle. Usigneret. Betegnet på rammen: Professor Ottesen. Olie på træ. 43×31.
Enkelte minimale afskalninger samt enkelte mindre retoucheringer langs kanter. Let overfladerensning anbefales.
Vurdering
Hammerslag