2440/2022
Dennison
Lommeur af forgyldt metal. Engelsk ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 51mm. Kæde af forgyldt metal. 1880–90'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1076297 |